GET Kft.

A GET Kft. fő tevékenységi köre az elektronikus háztartási cikk nagykereskedelme. A vállalatnál az alábbi folyamatok kerültek elvégzésre:

Termék életciklus elemzés: Már a tervezésnél figyelembe veszik a gyártás, a használat, újrahasznosítás, életciklus végi ártalmatlanítás szempontjait, anyag és energiafelhasználás, környezet terhelés.

A gyártási folyamatok optimalizálása: darabolási folyamatok szoftveres optimalizálása maximális anyagkihozatal céljából, hulladékok minimalizálása.

Hulladékok újrahasznosítási lehetőségeinek feltárása.

Szervezési eszközökkel az erőforrások kihasználásának optimalizálása. A legkorszerűbb világítási technológiák alkalmazása, egyedi tervezésű világítótestek a maximális hatásfok elérésére, a vevő használat során energiahatékonyság maximalizálása. Már a gyártás során az anyagok felhasználása a végső ártalmatlanítás környezetterhelésének minimalizálása,

Az anyag használat felülvizsgálata a vonatkozó jogszabályok, irányelvek szerint (pl. REACH megfelelőség).

A szervezet számára fontos a fenntarthatóság, környezettudatosság a befolyásolási körén belül, ezért cél volt képzési tematikák, információs anyagok készítése a dolgozók szemléletének formálásához.

A befolyásolási képességeken belül a beszerzési folyamatok kritérium rendszerébe is zöld értékelési szempontok kerültek megfogalmazásra.

A vállalatnál végül a környezetvédelmi (ISO 14001) és munkabiztonsági (ISO 45001) rendszerek kerültek bevezetésre.

Kapcsolódó tanúsítványok

Célja a szervezet által előállított termékek/szolgáltatások és folyamatok minőségének folyamatos javítása, ezáltal a vevői elégedettségének növelése.
Célja a szervezetek számára, hogy megóvják a környezetet és válaszoljanak a változó környezeti körülményekre. A rendszer támogatja a szervezetet, hogy teljesítse a jogszabályok és a szervezetek saját maguk által támasztott követelményeket, folyamatos fejlesztésen keresztül.
A rendszer célja az egészséges, biztonságos munkakörülmények kialakításában, fenntartásában a jogszabályi kötelezettségeket meghaladón adjon iránymutatást, amely elősegíti a biztonságos munkavégzést, jó munkahelyi légkört, a dolgozók lojalitását.
Az információbiztonsági rendszer célja, hogy kezelje az adatokhoz, információkhoz, információ átadásához és megőrzéséhez kapcsolódó kockázatokat.

Kapcsolódó hírek

Az új visszaélés-bejelentési törvény értelmében foglalkoztatóknak is kötelező lesz létrehozni és működtetni egy belső visszaélés-bejelentési rendszert.
A GDPR (Általános Adatvédelmi Rendelet) 2018. május 25-én vált alkalmazandóvá az Európai Unióban, így Magyarországon is. A hazai jogszabályok harmonizációja azonban csak ezt követően történt meg, valamint az elmúlt 5 évben valószínűleg változtak az Ön által végzett adatkezelések.