ESH Kft.

A Profiso Kft. olyan kiemelkedő szaktudással rendelkezik az ISO tanúsítások és a mögöttük megjelenő folyamatszervezés és minőségbiztosítás terén. Folyamataink ISO alapokra fektetett átalakítása a Profiso Kft. segítségével kb. 30%-os emberi és idő erőforrást szabadított fel nem csupán az adminisztráció, de a fejlesztés és gyártás területén is. Az információbiztonsági tanúsítvány megszerzéséhez szükséges megfelelés pedig olyan értéket jelent, amely által vállalkozásunk a hazai és nemzetközi piacokon is új, konkrét üzleti bevételt jelentő kapcsolatokat volt képes kialakítani. A Profiso Kft. folyamatos támogatásával folyamatosan megújulni képes, innovatív vállalkozás tudunk lenni, a minőségbiztosítási elvárások miatt egyébként szabványosított mérnöki térben!

Szabó Ferenc
director of business development

Az ESH Kft. fő tevékenysége a számítógépes programozás. A vállalatnál az alábbi folyamatok kerültek elvégzésre:  

Termék életciklus elemzés: A tervezésnél figyelembe veszik a gyártás, a használat, újrahasznosítás, életciklus végi ártalmatlanítás szempontjait, anyag és energiafelhasználás, környezet terhelés. 

Gyártási folyamatok szabályozása, műveleti utasítások az erőforrások optimális kihasználását teszik lehetővé, a folyamatba épített ellenőrzések az anyag, energiafelhasználás és időráfordítás veszteségeit minimalizálja. 

A berendezéseket működtető szoftverek fejlesztésénél is kiemelt szempont az energiahatékonyság szempontjából optimalizált működés, amely egyrészt gazdaságossági kérdés, másrészt a vállalat környezetpolitikájához alkalmazkodó megoldás. 

A jogszabályokban és munkavédelmi szabványokban előírt átfogó munkavédelmi dokumentáció, a szükséges engedélyek, kompetenciák, biztonsági felülvizsgálatok, tanúsítványok jegyzékének meghatározása. 

A tanácsadás kitért a fenntarthatóság és a társadalmi felelősségvállalás iránti egyre erőteljesebben megjelenő társadalmi igényre és szigorodó jogi szabályozás kérdéseire, hogy ezekre a szervezet felkészült legyen. 

A vállalatnál végül a környezetvédelmi (ISO 14001) és információbiztonsági (ISO 27001) rendszerek kerültek bevezetésre. 

Kapcsolódó tanúsítványok

Célja a szervezet által előállított termékek/szolgáltatások és folyamatok minőségének folyamatos javítása, ezáltal a vevői elégedettségének növelése.
Az információbiztonsági rendszer célja, hogy kezelje az adatokhoz, információkhoz, információ átadásához és megőrzéséhez kapcsolódó kockázatokat.

Kapcsolódó hírek

Az új visszaélés-bejelentési törvény értelmében foglalkoztatóknak is kötelező lesz létrehozni és működtetni egy belső visszaélés-bejelentési rendszert.
A GDPR (Általános Adatvédelmi Rendelet) 2018. május 25-én vált alkalmazandóvá az Európai Unióban, így Magyarországon is. A hazai jogszabályok harmonizációja azonban csak ezt követően történt meg, valamint az elmúlt 5 évben valószínűleg változtak az Ön által végzett adatkezelések.